1648 Danken

 

     Český sportovní pony - ryzák - narostlý 140 cm KVH, narozen roku 2008. Je synem rodičů  Liken a Diany po Filip. Sám Liken dosáhl ve své sportovní kariéře vlastní výkonnosti na stupni T. Diana sportovala na stupni obtížnosti ST a její potomstvo již dosahuje výkonnosti T.

     Danken přísluší k vynikající rodině klisny Wasany, když vlastním bratrem matky (Diany) je valach Cid. Ten je nejúspěšnějším českým sportovním poníkem v historii tohoto plemene. Cid se může chlubit sportovními výsledky jako jsou: dvojnásobný vítěz celostátní výstavy ČR, účastník mezinárodních závodů, 7x umístění do 5.místa z MČR ve skocích, všestrannosti nebo drezúře, 4x oblastní mistr ve skocích nebo všestrannosti a 2x Mistr ČR ve skocích. V letošním roce začal být Danken sportovně testován v disciplíně vozatajství (dvojspřeží) a má již za sebou zdařilou účast v Moravském vozatajském poháru pod vedením Aleše Fialy s přísedícím Adamem Fialou. V loňském roce Danken působil v plemenitbě na Slovensku, v hřebčíně Rolan v Nové Bani specializovaném na chov slovenského sportovního pony. Danken je hřebec korektního exteriéru s vynikajícím charakterem. Je pracovitý, výborně jezditelný a jeho největší předností je výrazná, při tom elastická mechanikou pohybu.

     Chovatelským cílem při páření Dankena je zlepšení charakteru, jezditelnosti a pracovitosti. Majitel Hřebčín HF. V sezoně 2022 přirozená plemenitba na stanici ve Velkých Hošticích (Opavsko). Bližší informace Aleš Fiala, tel.602586565.